Çocuğunuza Okulu Sevdirme Yöntemleri

Ana Sayfa » GENEL » Çocuğunuza Okulu Sevdirme Yöntemleri
Sitemize 18 Mayıs 2014 tarihinde eklenmiş ve kişi tarafından ziyaret edilmiş.

33170

Çocuğunuz okula başlayacak ve aklınızı sorular kurcalamaya başladı bile. Okulu sevecek mi ? İlk veli toplantısında neler ile karşılaşırım ? Okulu sevebilmesi için ne yapmalıyım ? Okul fobisini nasıl yeneriz ? gibi sorular sizi yormaya başladı bile. Rahat olun ve önerilerimizi okumaya başlayın.

Çocuğunuzula konuşun

 İlk yapmanız gereken onunla iletişim kurmak. Okul hakkında sorular sormak. Neler yaptığını anlatmasını sağlamak. Günlük hayatı hakkında kendisinin yorum yapmasını sağlamak.  Tüm bunları yaparken ona doğru ya da yanlış yapıp yapmadığı hakkında hiçbirşey demeyin. Sadece dinlemeye çalışın. O zaten size herşeyi anlatmak için sabırsızlanıyor.

Kendisi için zaman ayırmasını sağlayın

Okul dışında da bir hayatı olduğunu bildiğinizi farkettirin. Hobileri için ona zaman ayırın. Yapmak istediklerini ölçülü şekilde yapmasına izin verin.  Göreceksiniz tüm bunları yaparken öğrenmeye açık olduğunu fark edecek ve daha başarılı ve sağlıklı bir birey yetişecek.

Okuyun

Ona kitap okumayı sevdirecekseniz o okumayı öğrenene kadar siz ona düzenli olarak kitap okuyun. Sizi dinlemesini isteyin. Keyifli vakit geçirmesi için istediği kitapları seçmesine izin verin.

Deneyim kazandırın

Çeşitli faaliyetlerde bulunun . Sizinle yemek yapmasını sağlayın, seyahat etmesine izin verin sizinle. Boya yapın birlikte. Tüm bunlar gelecekteki tercihleri için önemli adımlar.

Serbest zaman

Ona okul ve dersler dışında serbest zaman tanıyın. Hayal gücünü geliştirmesini sağlar.

Sorumluluk almasını sağlayın

 Yapmak istediklerine izin vermeye çalışın. Sizinle birlikte yürüyüş yapabilsin. Hayvan beslemek istiyorsa tüm sorumluluklarını anlatın ve bakmasını sağlayın. Giysilerine kendisi karar verebilsin.

Panik yapmayın

Okula karşı oluşturduğu fobileri gördükçe panik yapmayın. Yardımcı olmaya çalışın. Birlikte vakit geçirin. Korkularını yenmesi için bunları size anlatmasını sağlayın. Nedenleri anlatmaya çalışın. En önemlisi okulun onu sizden tamamen koparmadığını hissettirin.

Sevgi herşeyi çözer , unutmayın …

Kaynak: Bayanplus

Paylaş
Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

Bu Yazıya Toplam 0 Yorum Yapılmış

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Şehir

İlgili Terimler :